História

Hrebienok v premenách času

Už v 19. storočí boli známe blahodárne účinky horského prostredia na dýchacie ústrojenstvo. Práve v tomto období sa začala tešiť obľube vysokohorská lokalita nad Starým Smokovcom, kde smerovali kroky návštevníkov, a to najmä do objektov Studenopotockých kúpeľov.

Otvorenie pozemnej lanovky na Hrebienok v roku 1908 bolo podnetom k výstavbe prvých turistických útulní v blízkom okolí stanice. Vďaka lanovke sa táto turistická lokalita tešila rastúcemu záujmu turistov, no drevené prístrešky a chaty prestávali návštevníkom Hrebienka postačovať. V roku 1928 boli nahradené Sport Hotelom, ktorý bol v období svojho vzniku najvyššie položeným hotelom v Tatrách.

Hrebienok sa v minulosti preslávil aj ako dejisko zimných športových podujatí. Od roku 1929 až do začiatku 2. svetovej vojny sa tu pravidelne konali lyžiarske preteky a v roku 1956 bol pri slalomovej lyžiarskej trati postavený prvý lyžiarsky vlek. Hrebienok bol známy aj vďaka sánkarskej dráhe, ktorá bola od roku 1959 osvetlená.

Horská ubytovňa Hrebienok – tak ako ju poznáme dnes, bola po 11 rokoch výstavby odovzdaný do užívania v roku 1999.

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom rezervácie ubytovania, dostupnosti, firemných podujatí a pod., neváhajte nás kontaktovať.

Kontaktujte nás

*
*
captcha *
* povinné polia